Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
> Fikirlerim ve insan arayışım
utanç
mesaj 29 12 2010 - 23:24
İleti #1

MevsimSiz

Grup: Members
Üye No: 20,783

Yazdığım zibilyon tane forumda (ve bu dünyada) ne yaşadığımı anlayan 1 tane bile insan çıkmadığı için yazıcağım şeylerin arka planına dair açıklamalar yapmadan direk yazıyorum. Söylediklerim kesindir, dediklerimi anlayabilecek düzeyde birileri varsa bu forumda lütfen burdan ya da özel msg ile ulaşsınlar.

Tanrı yoktur. Tanrı nın olmadığını bildiğiniz bir hayatta kafayı yeme raddesine gelmeniz gerekir. Çoğu ateist bunu başaramaz. Cinsellik bu dünyadaki en önemli aynı zamanda da başka bir açıdan en önemsiz konudur. 2 insanın birbiriyle yakınlaşması dünyadaki en zor şeylerdendir, çünkü insanın gerçek benliği kayıptır, bedenini rahat bırakması için ruhunu rahat bırakabilmesi gerekir, bunun için çok ama çok özel bir paylaşım gerekir, bunun aksini düşündüğünüz her cinsel beraberliğiniz kendinizi kandırmaktır, güç yarıştırmaktır, kendinden iğrenmektir ve alabileceğiniz haz miktarını çok kısıtlı bir seviyede tutmaktır. Eğer dediklerimi kabul edebilirseniz, yani insanın hayat ve diğer insanlar karşısındaki bu çaresizliğini kabul ederseniz yıkılırsınız. Evet yıkılırsınız. Çünkü bu baş edebileceğiniz bir acı değil, işte ben bu yıkımdan sonra yeni yaşamdan bahsediyorum.

Çocuk yapmak yanlıştır. Bizler birer yanlışız, yaptığınız ya da yapıcağınız çocuklar da yanlış. Her insan kendi içinde açığa çıkaramadığı şeyleri yeniden yaşamak için çocuk yapar. İnsan kendi benliğini kendinden uzaklaştırır, koparır, tüm manayı çocuğuna yükler. Özbenliğiniz derinlerde bi yerlerde ağlıyor-can çekişiyor, çoğu insanın gerçek benliği hiç gün yüzüne çıkmadı.

Hayattaki en büyük düşman, insanın kendi anne-babasıdır. Kendi ana babanıza karşı söyleyemediğiniz her şeyi ilerde çocuğunuza yapacaksınız. O çocuk bir tanrıyken onu kendinize benzeticeksiniz. Kadınların çocuk yapma gibi bir dürtüleri yoktur, herşey özünde ruhu tatmin eder, ruh bedeni etkiler, ya da aradaki ayrım ortadan kalkar.

Çok uzattıığımın farkındayım ama son bir nokta var (heralde size göre hiç uzatmadım bile) , burası can alıcı bir nokta. İlk başta söylediğim cinsellik çok özel yaşanmalıdır derken aşkı kastetmiyorum. İlişkileri de kastetmiyorum. Sevgili olduğunuz ya da çıktığınız her ilişki yanlıştır. Bunun tasvirini yapmam çok zor, ama ben her an her dakika birilerine aşıkmışız gibi yaşamaktan bahsediyorum. Bu kadar özel bir hayattan bahsediorum. Bu kadar özel bir hayatı hisseder iseniz, hiç bir ilişkinizde ben sana aşığım, sen benim sevgilimsin, gel evlenelim, gibi bağlayıcı cümleler kurmassınız. Bunun açığa çıktığı bir ilişkide sahiplenme ortadan kalkar, yerini çok özel ve çok yoğun bir paylaşım alır.

Tabi ki sorulara yanıt vericem ama şu anlattıklarımın ne olduğunu biraz olsun anladığınıza dair sinyaller de gönderin, ben bunu gördükten sonra sorduğunuz sorunun arka planını kelimelerim yettiğince anlatayım.

Go to the top of the page

+Quote Post
Requiem
mesaj 30 12 2010 - 21:06
İleti #2

MevsimSiz

Nereden: İstanbul
Üye No: 2,813

Tanrı yoktur. Tanrı nın olmadığını bildiğiniz bir hayatta kafayı yeme raddesine gelmeniz gerekir?

Bu önerme döngüsel matnık içermektedir, tanrının olmaması öncülünden ulaşılan uslamlama hatalıdır, tanrı olmadıgı için insanlar kafayı yemezler,kafayı yiyen insanların bazıları tanrının varlığını kabul edebilir,kafayı yiyen bazı insanlarda ateist olabilir,ama sizi asla şöyle kati bir sonuca ulaştırmaz tanrı yoksa kafayı yemek üzeresiniz.bence bunu düşünün.

+Quote Post
utanç
mesaj 31 12 2010 - 02:24
İleti #3

MevsimSiz

Üye No: 20,783

Tanrıya inanmayan bir insan bu dünyaya çok yalnızdır. Bu yalnızlığı için, toplumla düştüğü zıtlık için, kafasındaki herşeyin "öğretilmiş" ve belki de "değiştirebilir" olma ihtimalini görmüş olduğu için, yaşamın başlangıcı ve sonu konusunda bir anlam aradığı için ve bişeylere tutunmak istediği için kafayı yeme noktasına gelir. Ateist olup da bu süreçlerden geçmeyen kişiler varsa bu insanların ateistliği benim için 5 para etmiyor. Kafayı yemeyi iyi manada alıyorum, umarım anlatabildim.

Ayrıca yazının tümünü genel olarak alırsanız az çok duruşum ortaya çıkacak ve sırf o girişte söylediklerime takılmayacaksınız. Yazdıklarıma uzaktan bakınca görülen şey önemli , tek tek cümlelere bakarsanız bişey de anlamayabilirsiniz ve gayet mantıksız da bulabilirsiniz.

+Quote Post
Requiem
mesaj 07 06 2011 - 23:15
İleti #4

MevsimSiz

Nereden: İstanbul
Üye No: 2,813

Tanrının olup olmaması benle neden bu kadar entegre olsun,ben yalnız değilim bu yalnızlık kötü birşey demektir demekte değildir,bu süreç olgunlaşma meselesi belli bir zamandan sonra tanrının varlığı ile yokluğu uzamında sınır kalmıyor,insan seleksiyon gereği eliyor ve daha tutarlı şeylerle ilgilenmeye başlıyor, çünkü uzun süreli şeyler sıkıcı şeylerin dünyasıdır.

+Quote Post
bun çağrıştar
mesaj 08 06 2011 - 00:31
İleti #5

MevsimSiz

Nereden: uzak...
Üye No: 1,031

tanrı bir kremadır ve değişik oranlarda her şeyin içine sıkılabilir, bu kimisi için yumurta götünün ağzına geldiğinde sıkılır kimisi içinse evlendiğinde; eşi, kendisi ve çocukları için kendilerini daha güvende hissedebilmeleri için sıkılır, yani sonuç olarak herkes bir zaman en az bir kere tanrı sıkma zevkine haiz olur, ama öyle bir kader anı vardır ki ve en önemlisi o andır, işte o da ölüm döşeğindeyken sıkacağım derken s.keceğinin gelmesidir ve iş işten çoktan geçmiştir, çünkü ortalıkta hiçbir göt yoktur...

bu arada konuyu açan aklı karışık sevgili arkadaşım, bence sen gereğinden fazla tanrı kalmışsın, ve çok yalnızsın, sakin ol, geçer...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 20 10 19 - 02:55