Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
> BİR FOTOĞRAF SANATÇISININ İSYAN PORTRESİ
selah
mesaj 27 11 2012 - 11:14
İleti #1

MevsimSiz

Grup: Members
Üye No: 1,005

Çoğunuz fotoğraf sanatçısı Ali Öz'ü doğrudan ya da fotoğraflarından tanırsınız. Kitap fuarına gidenler, oraya gidip gelmenin işkencesini yaşamış olanlardır. 24 Kasım Cumartesi günü imza günümdü benim. Akşama dek meşgul olduğumdan kafamı toplayıp Ali Öz'ün sergisine gitmeyi beceremedim. Fuara gidişteki izdihamı yaşadığımdan dönüşü iyice geciktirdim. gelen i
lk ve ikinci metrobüse binemedim. şansım yaver gitti ve üçücüsünün ön kapısı tam önümde açıldı. bindim ve oturacak yer de buldum üstelik.
Fakat bindiğim metrobüs, Cevizlibağ'a kadarmış ne yazık ki. Oysa ben Mecidiyeköy'e kadar gitmek ve oradan metroya binmek zorundaydım.
İlk yarım saat hiç metrobüs gelmedi ve durakta korkunç bir kalabalık birikti.
gelen ilk üç metrobüs, dolu olduklarından yolcularını durak dışı indirerek Cevizlibağ durağından yolcu almadan yoluna devam etti.
Bekleyenlerin sayısı bine vardı ve geçti sanırım. Çünkü ikiyüz metre uzunluktaki durakta, ayalk basacak yer bile kalmadı.
İlk gelen metrobüsü benim bulunduğum yerin hayli uzağında durdurdu hareket amiri.
tahmin edebileceğiniz gibi binemedim. İkincisi de aynı yerde durdu. Bu sefer binmek için arkaya gitmem gerektiğini anlayarak o yöne doğru koştum.
Tam otobüse yetişmiştim ki bir yurttaşın hışımla hareket amirinin karşısına dikilip isyanını "Vatandaşa işkence etmeye hakkınız yok!" bağırtısıyla dile getirdiğini gördüm.
Hemen seğirtip yanına vardım.
Çünkü nerede bir duyarlı ve düzene tepkili yurttaş görsem sahiplenmeyi ve yanında yer almayı insanlık görevim sayarım.
Bu duyarlı ve düzene tepkli yurttaşın kim olduğuna bakmaksızın isyanına katıldım.
Hareket amiri sakince, kendisinin bu işin esas sorumlusu olmadığını, tepki göstereceksek belediye başkanına tepki göstermemiz gerektiğini söyleyince duyarlı yorrtaşın koluna girip uzaklaştırmak için davrandığımda bir de baktım ki BU DUYARLI YURTAŞ, FOTOĞRAF SANATÇISI ARKADAŞIM ALİ ÖZ'MÜŞ!

Selah.
27 11 2012
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 22 10 19 - 11:31